poczta kurier

Poczta kurier Kalisz Pomorski zamów online

Zachodniopomorskie

Z powodu szybkiego rytmu życia i dużej popularności zakupów online, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku oferty kuszą nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Maszewo jest bardzo łatwe i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie będą dobre strony takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Maszewo

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to te o małych wymiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej sporo upraszcza. Oszczędzimy przy okazji czas a także nasze nerwy, bo stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to tylko kilka etapów, w pierwszej kolejności należy złożyć zlecenie na kuriera, zapakować paczkę zgodnie z wymaganiami a następnie czekać aż Poczta kurier Maszewo zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość wziąć od nas paczkę już tego samego dnia, jeśli złożyliśmy zamówienie rano, albo dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na dostarczeniu paczki gdzieś na czas. Zwyczajowo moment doręczenia przesyłki to 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli jesteśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele przesyłek miesięcznie warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić liczbę dokumentów. Ponadto mamy wtedy opcję otrzymania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tylu przesyłek na pewno dostrzeżemy też plusy z przejmowania ich przez kuriera prosto spod naszego miejsca zamieszkania. zawiezienie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by mnóstwo czasu a także wymagało od nas wysiłku, szczególnie gdyprzesyłki sporo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych okazuje się korzystniejsza aniżeli płatność za każdą z paczek osobno. Dlatego gdy musimy przesyłać duże ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z opcji przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, gdy pakunek który chcemy przesłać zajmuje bardzo dużo miejsca oraz sporo waży? Opłacalnym rozwiązaniem jest przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz produktów do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się zbytnio od przesłania normalnej przesyłki. Również musimy złożyć zamówienie, zapakować pakunek oraz ułatwić kurierowi odebranie. Z uwagi na rozmiary przesyłki powinniśmy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania palety.

Warto pamiętać, że wyliczając wysokość przesyłki oraz wagę powinniśmy uwzględnić paletę. Typowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą zwiększyć swoją wagę pod działaniem wody, w związku z tym rozsądniej jest nie przybliżać się do granicznej wagi przesyłki. Dobierając paletę na której nadamy towar, dowiedzmy się czy jest ona w dobrym stanie. Zepsuta paleta nie będzie zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć trudności z otrzymaniem odszkodowania za straty.

Generalne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wymagania odnośnie rozmiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego dobrze jest poznać je przed złożeniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze przesyłki z wrażliwą zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się wstrząsy. Co prawda Poczta kurier Maszewo chce żeby wszystkie przesyłki były transportowane z delikatnością, jednak należy pamiętać, że podczas transportu nasza przesyłka może się obracać a nawet być przyciśnięta przez inne opakowania.

Następną rzeczą o której wiele osób zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Maszewo odbierając paczkę musi też ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić gdy kurier już oczekuje. W związku z tym wydłuża się czas odbioru paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie zdoła do kogoś dojechać. Dlatego warto myśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych korzystających z usług Poczta kurier Maszewo .

Zobacz również poczta Kurier