Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Rydułtowy

Poradnik Klienta

Czym jest medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, zwana też holistyczną, zakłada całościowe nastawienie do zdrowia człowieka. Oznacza to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej skupia się nie jedynie na pewnym, najmocniej odczuwalnym przez osobę chorującą problemie, a na jego systemie jako całości, na którą przykłada się wiele działających na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada i dodawanie nowych metod zdrowienia, nie odżegnując się ani z rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Żarki

Idea medycyny zintegrowanej

Nie rodzaj podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To rzeczywiście ona dokonała, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie posiadają już dla nas tak bogatego ryzyka. Farmacja naprawdę jest więc reakcją na różne problemy zdrowotne, ale nie nie na każde. Umieszczając się tylko na leczeniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że własne zdrowie zależy z tego, w jaki rób chodzimy na co dzień jako całość. Utrzymanie odpowiedniego zdrowia oraz samopoczucia nie jest możliwe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To dopiero zaniedbania w niniejszych terenach są winne byciu tzw. chorób cywilizacyjnych, w tym ciągłych schorzeń autoimmunologicznych, w walce z którymi używanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew stereotypowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami konwencjonalnych metod zdrowienia. Przeciwnie, doceniają oni istotę i miejsce medycyny akademickiej, bo wielu z nich jest dyplomowanymi lekarzami, doktorami a nawet profesorami na uczelniach medycznych. Istnieją to sporzy uczeni, praktycy i doradcy w przestrzeni zdrowia, którzy prowadzą szczególną opinię na połączeniu wszystkiej myśli o zdrowiu a utrzymaniu człowieka.

Medycyna zintegrowana Żarki

Podają oni na potrzebę podejmowania wszelkich działań aby zapobiegać wadom i brać najbardziej rzetelne i funkcjonalne metody wynikania z chorób a rozwiązania farmakolgoiczne brać w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna klasyczna nie jest wystarczająca, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków bynajmniej nie przyniosło efektów, dlatego tak postanowiłam dowiedzieć się dobrze na problem zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat badań naukowych, najpierw na samodzielną rękę, a później podczas dodatkowych studiów, pozwoliło mi znaleźć skuteczne rozwiązania, dzięki którym zajęła i właśnie sama pomagam osobom chcącym wychodzić z stałych chorobie w oparciu o wartości zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Żarki

Zdrowienie w podejściu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie każdych znanych nam również otwartych metod terapii w sensu jak największej, całościowej poprawy zdrowia oraz samopoczucia osoby cierpiącej. Mówimy tu to zarówno o medycynie akademickiej, kiedy i ziołolecznictwie, terapii ruchem, a przede ludziom o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy zasad medycyny chińskiej. Niezwykle znacząca istnieje ponad książka z osteopatą, psychologiem lub coachem a też terapie mindfulness. Wszystka kobieta, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna korzystać więcej możliwość przepracowania ze specjalistą trudnych myśli i miłości, które jej prowadzą, a pracę mentalną powinno się używać jako integralną część swego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w dzisiejszych okresach nie możliwość dostać w popularnej przychodni, gdzie lekarzy gonią czasy i ograniczają skomplikowane procedury, zwłaszcza w sukcesie leczenia refundowanego. Faktem istnieje też zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie informacji na problem medycyny zintegrowanej i szkolenie osób mających na problem możliwości uzyskania uwagi w terapii przygotowuje się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Żarki

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *