Czym poruszać się przy wyborze zmywarki?

Poradnik Klienta

Czym odwracać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym myciu naczyń, przede każdym z koncentracje na znaczne liczbie traconego czasu, siły, a co ważniejsze – wody. W dbałości o siebie i o środowisko warto zainwestować w zakup zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i dostarczał latami miło jest poświęcić trochę działania i wybrać najbardziej zdrowi dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca lub do zabudowy?

Pierwsze prawo to styl zmywarki w tekście umeblowania naszej kuchni. Jeżeli planujemy zabudowane każde akcesoria kuchenne lub, jeśli istniejemy w trakcie projektowania kuchni i urządzamy kuchnie na kształt, to że wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wystrój naszej kuchni. Istnieje toż szczególnie ważne, jeżeli jesteśmy właścicielami aneksu, przypadającego na salon. Zabudowana zmywarka będzie idealnie ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy idealną kompozycję z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie od firmy, są kompatybilne praktycznie z dowolnym, dobrze dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Są nagminnie w kolorze szarym bądź srebrnym (INOX) także z łatwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Oczywiście dla wyjątkowo wymagających, którzy lubią cieszyć się niekonwencjonalnym wzornictwem odnajdą się zmywarki w kolorze czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, i nawet różowym. Ich argumentem jest oraz to, iż nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć i bogata myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki jest jej liczba. Standardowo urządzenia spędzają w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia poświęcone są osobom mieszkającym samotnie lub rzadko planującym i stołującym się w lokalu. Zmywarka taka pomieści najczęściej do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie pojemniejsze. Doskonale kształtują się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie przyznało się, iż w magazyn kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina oraz komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody korzystające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz wydane w internecie badania, z łatwością zauważysz, że podczas tradycyjnego mycia naczyń tracisz dwukrotnie więcej wody niż podczas prania tych samych naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy oraz od zmywarki, jaką wybierzesz. Dlatego przed zakupem warto pomyśleć a tę rolę. Producent w specyfikacji technicznej zamieszcza informację na punkt zużycia wody dla konkretnego modelu. A właściwie w wypadku małych zmywarek istnieje toż pobór wielkości 7l, natomiast mniej ekonomiczne używają do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż zyskujesz w układu do prania ręcznego.

Jaką klasę energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawo na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki jest jej wartość energetyczna. Istnieje toż parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Reklama taż nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale jeszcze wpływa na pomoc środowiska. Klasy energetyczne podawane są w granicy od A+++ do G, gdzie I+++ oznacza urządzenie o najniższym zużyciu energii, podczas gdy G to kategoria najmniej wydajna i ciepła dla klienta.

Podobna miara od Oraz do G zwie te klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę daleko jest zwrócić uwagę na poziom hałasu, jaki pokazuje urządzenie. Istnieje toż zwłaszcza ważne, gdy zmywarka funkcjonuje w sąsiadującym z salonem aneksie. Najbardziej ciche modele emitują dźwięk na okresie 40dB, ale prawd nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na okresie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż osłonięte są dodatkową obudową.

Dodatkowe szczegóły

Bardziej chcący klienci mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić uwagę na kwestie nieco mniej powiązane z ekonomią zmywania, czyli na urządzenie wnętrza urządzenia. Różni się ono raczej w danych modelach. Zatem przyszły użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, a może szufladę z matą antypoślizgową czyli jaki wybierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy zakupić w dużych sklepach sieciowych spotykających się w szybkich miastach handlowych lub funkcjonujących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Znacznie praktyczniejszą i odpowiedniejszą formą, choćby z koncentracje na prawdziwszy wybór towaru oraz cen, a dodatkowo na rzeczy transportowe, jest aukcja internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o środowisko oraz zostań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór należy do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *