Czy wiesz jak wybrać odpowiedni dywanik do kuchni?

Czy wiesz jak wybrać dobry dywanik do kuchni?

Poradnik Klienta

Czy rozumiesz jak dobrać dobrzy dywanik do kuchni? Dywany coraz częściej stosują migrować z salonów i porządków dziennych, by zadomowić się na podłodze… w kuchni! Przez długi czas miano, że dywan w kuchni to rozwiązanie niepraktyczne, ale nic dużo mylnego! Estetyczny dywan uczyniony z szlachetnych materiałów może zupełnie odmienić mieszkanie tego miejsca, i przy okazji sprawi, że czerpanie z kuchni stawanie się bardzo przyjemniejsze.

Dlaczego warto pamiętać dywanik w kuchni?

Dołączmy do ostatniego dokładnie, gdy w łazience, gdzie istnieje spora wilgoć, a ziemia jest około ciągle mokra, dywaniki się sprawdzają, zatem tym daleko świetnie spiszą się w kuchni. Dlaczego w zespole warto pomyśleć dodanie ich do kuchennego wystroju? Oto kilka powodów:

Przede wszystkim będą przechowywać podłogę. Płytki, panele, boazeria – liczba materiałów, jakimi potrafimy przeznaczyć kuchenną ziemię jest naprawdę spora. Jak chcemy, aby na dłużej zachowały swój nienaganny wygląd, warto zabezpieczyć je dywanem.
Zapobiegną pomniejszym katastrofom – z pewnością wiele razy zdarzyło Ciż się stracić ukochany kubek na domowych płytkach. Dywanik umieszczony przy szafkach może uniknąć takim niepozornym wypadkom!
Poprawią właściwości akustyczne pomieszczenia – jak wszyscy znamy, dywany w ścisłym stopniu tłumią dźwięki. W kuchni, gdzie ciągle coś mielimy, blendujemy, ucieramy i mieszamy będzie zatem z pewnością na miarę złota! Szczególnie jeżeli jesteś rannym ptaszkiem i lubi wypić swoje pierwsze smoothie o 6 rano, a drudzy domownicy niekoniecznie dzielą Twoją skłonność do wczesnego wstawania.
Dywany w kuchni to popularny, bliski i niedrogi recepta na odmienienie wnętrza. Gdyby nie możesz już widzieć na indywidualną kuchenną podłogę, a remont jest starym marzeniem, mały lub coś większy dywanik będzie idealnym rozwiązaniem.
Dodatkowa izolacja – długie zostanie na kuchennej podłodze, zwłaszcza jeżeli jest dokonana z ciężkiego materiału, nie należy do zabaw. Miękki dywan skutecznie umili Ci godziny spędzone przy gotowaniu.

Jak widzisz, dywan w kuchni ma wiele zalet, i to wciąż nie wszystkie zalety takiego rozwiązania! Jedno stanowi pewne, w kuchni ozdobionej dywanem będzie wybór milej i przytulniej.

Jak dobrać kolor dywanika kuchennego do stylu kuchni?

W magazynach można odnaleźć różne projekty dywanów i dywaników kuchennych. To, czy postanowisz się na znaczniejszy model, lub i nieduży dywanik, stanowiący wyjątkowo akcentem kolorystycznym w pomieszczeniu nie posiada poważniejszego znaczenia pod warunkiem, że właśnie dostosujesz go do wystroju i elementów już otrzymujących się w domowym wnętrzu.

Przykładowo, jeśli dodatki w Twojej kuchni są utrzymane w prostej tonacji, warto wybrać dywan o neutralnych kolorach, takich jak kolor beżowy, kremowy czy szary, jaki nie będzie decydował dla nich walki również nie przyćmi ich. Przy doborze warto jeszcze wziąć pod opiekę podłogę. Możesz pokusić się o wybór kilku kolorów, świetnie sprawdzą się zwykłe kolorowe karteczki, i zobaczyć, który odcień będzie wcale korespondował z płytkami lub panelami.

Jeśli z serii wystrój Twojej kuchni jest bardzo zimny i stonowany, potrafisz go ożywić i kilka „podkręcić” przy pomocy jednokolorowego dywanu o silnym i oryginalnym kolorze. Ten oczywisty zabieg sprawi, że kuchnia od razu stawanie się bardziej wygodna. Kolorowy dywan będzie wspaniale patrzeć w pobliżu białych płytek utrzymanych w sposobie paryskiego metra czy kuchni wykończonej w chłodnym betonie.

Nie pozostawiajmy oraz o dywanach wzorzystych, jakie są siłę optycznego powiększania lub pomniejszania wnętrza. Dywaniki z grubym nadrukiem sprawią, że kuchnia odda się mniej dokładna i przytłaczająca, a z nielicznym printem idealnie będą oczekiwać w małym wnętrzu.

Na jaki rozmiar i model dywanika kuchennego się zdecydować?

Rozmiar oraz kształt dywanu zależy właśnie od architektury kuchni. Z uczciwością nie chcesz, żeby dywanik wyglądał jak wycieraczka do butów, która ujawniła się w kuchni czystym przypadkiem. Zbyt długi dywan z serii może całkowicie przytłoczyć wnętrze.

W sukcesu kuchni o nieregularnych wymiarach czy na model z wyspą kuchenną warto zdecydować się na długi chodnik, jaki można wygodnie stworzyć w pewnym miejscu. Takie rozwiązanie sprawi też, że Twoja kuchnia odda się dłuższa i ważniejsza. W czystych pomieszczeniach dobrze sprawdzą się zwykłe chodniki, pamiętaj jedynie, by nie zasłaniać zbyt dużo podłogi.
Jeżeli postanowisz się na stały dywaniki, warto umieścić go tam, gdzie najczęściej jesteśmy, czyli na dowód przy blacie kuchennym czy zlewie. W obecny sposób będzie mocna w cali wykorzystać z jego właściwości!

Materiał wykonania dywanika do kuchni

Wybór materiału, z jakiego powinien stanowić zrobiony dywan kuchenny, nie jest prostą sprawą, tylko nie jest więc wyzwanie ponad siły! Wystarczy skupiać się czystą logiką. Przede każdym dywan pragnie być dzielny a wcale ognioodporny. Oprócz tego o położyć na coś, czemu niestraszna będzie nalana woda lub kipiąca zupa. Przy tym każdym włosie dywanu powinno być na końcu miękkie, by uratować ukochaną porcelanę przed obiciem i przynieść ulgę zmęczonym staniem stopom. Tak i zapewne nie zapominajmy, że dywan kuchenny koniecznie pragnie być spokojny w czyszczeniu a najlepiej plamoodporny!

Dobrym wyborem są więc dywany bawełniane – często można myć spożywa w pralce, i przy tym mają dobre kolory, oraz dywany poliestrowe stworzone z doskonałej klas włókien. Poliester brany w przędzy na ostatniego sposobu dywany cechuje się dużo mocno odpornością, i przy tym właściwie nie chłonie zabrudzeń. Świadczy to, że kiedy coś zostanie rozlane na dywan, można więc już zetrzeć a po problemie! Co dużo, w magazynach można odnaleźć specjalnie dywany zrobione z sprawą o kuchni i łazience, jakie można prać w pralce!

Dywanopol – profesjonalny sklep internetowy z dywanikami do kuchni

Gdzie szukać dywanów, które spełniają wszystkie te warunki? Na dowód w handlu internetowym z dywanikami do kuchni Dywanopol. Na części znajdziesz duży asortyment dywanów kuchennych wykonanych z największej klas produktów, które zachwycą Cię swoimi celami, i po zakupie – oczarują wytrzymałością! Wszystkie dywany do kuchni i łazienki mają powłokę antypoślizgową, wtedy są całkowicie bezpieczne.

 

zobacz również jak wybrać odpowiedni dywanik do kuchni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *